05.04.2022

Altın İğne & Radyofrekans

Bu kategoride içerik bulunamadı!

Son zamanların sıklıkla tercih edilen medikal estetik prosedürlerinden biri olan altın iğne & radyofrekans  yöntemi cilt gençleştirme, kırışıklıkları giderme, boyun ve dekolte bölgesini toparlama, gözenek sıkılaştırma, sivilce izlerini ve çatlakları giderme başta olmak üzere birçok farklı amaçla uygulanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

 

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulamasının ilk adımı uygulama bölgesinin temizlenmesi ve lokal anestezik krem uygulanmasıdır. Anestezik etki sağlanınca radyofrekans cihazı ve altın iğne uçlarıyla uygulamaya başlanır. Tedavi edilecek bölgeye yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir. Mikro boyutlu altın iğneler aracılığıyla uygulama bölgesinde kontrollü bir hasar yaratılır. Altın iğnelerin ciltte ne kadar derinliğe ulaşacağı uygulama öncesinde ayarlanır. Yüksek frekanslı radyo dalgaları, çok iyi bir iletken olan altın iğneler aracılığıyla cilde yüksek enerji iletebilirler.

 

Altın İğne Radyofrekans Uygulamasını Kimler Yapar?

Scarlet S olarak da bilinen altın iğne radyofrekans uygulaması bu alanda gerekli uzmanlığa ve deneyime sahip tıp doktorları tarafından yapılabilir.

 

Altın İğne Radyofrekans Eğitim Ücretleri

Altın iğne radyofrekans eğitim ücretleri eğitimin kapsamı, süresi ve birçok farklı etken doğrultusunda belirlenmektedir.

 

Altın İğne Uygulamasının Püf Noktaları

Leke, sivilce, kırışıklık ve yara izi gibi pek çok sorunun tedavisi için altın iğne uygulamasından yararlanılabilir. Ciltte gözle görülür bir iyileşme sağlayan altın iğne, ciltte kontrollü bir tahribat yaratarak vücudun kendini yenileme mekanizmasını harekete geçirir.

Uygulamanın kaç seans gerçekleştirileceği tedavi edilmek istenilen soruna, düzeyine ve kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmelidir. Uygulamanın etkisi işlemi izleyen ilk haftalardan itibaren görülmeye başlar. Etkilerin giderek artması ve en üst noktaya ulaşması ortalama 5-6 ay sürmekle birlikte kişi özelinde değişebilir. Herhangi bir cerrahi prosedür söz konusu olmadığından konforlu bir şekilde ciltte yenileme ve gençleşme etkisi yaratılmasını sağlar.

 

Altın İğne & Radyofrekans Eğitimi

Altın İğne ve radyofrekans eğitimi teorik ve pratik olarak gerçekleştirilir. Bu sayede; radyofrekans teknolojisi, kullanım alanları, uygulama bölgesi özelinde dikkat edilmesi gerekenler, prosedürün ne şekilde uygulanacağı, radyofrekans teknolojisinin dokular üzerindeki etkisi, kişi özelinde altın iğne ve radyofrekans seanslarının nasıl planlanacağı ve uygulama süreleri gibi pek çok konuda bilgi edinilmesi mümkündür.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat
Ücretsiz
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
Bu eğitimde ergonomi kavramı ve iş yerinde ergonomik düzenlemeler, çalışanların karşılaşabileceği kas-iskelet sistemi sorunları ve bunların önlenmesine yönelik tedbirler anlatılacaktır.
1 Saat
Kanser Tarama Testleri ve Erken Tanı
Bu eğitimde; kanserli hücrelerin tarama testleriyle erken teşhis edilmesinin hem hasta hem de tedavi üzerindeki etkileri anlatılacaktır. Rahim ağzı, meme, kolon ve rektum kanserlerinin erken teşhisinin önemine değinilecektir.
1 Saat