22.09.2021

Botox Eğitimi

Uygulamalı Botoks Eğitimi
Uygulamalı Botoks Eğitimi: A'dan Z'ye Botoks teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat
Yüz Estetiğinde Minimal İnvaziv İşlemlerin Kombine Kullanımı
Bu eğitimde; yüz bölgesine uygulanan minimal invaziv estetik işlemlerinde en sık kullanılan botoks, dolgu, ip askılar, bunların kombinasyonları, bu kombinasyondaki zamanlamaların hem işlemin başarısına hem de hasta memnuniyetine direkt etkileri, bu kombinasyonlarda hasta seçimi ve hastaya göre yaklaşımlar örneklerle incelenecektir.
1 Saat

Günümüzde botoks uygulamalarına başvurma yaşı giderek düşüyor. Enjekte edildiği bölgedeki kaslara ulaşan sinyallerin engellenmesini sağlayarak kasların belirli bir süreliğine fonksiyonlarını kaybetmesini sağlayan botoks, hem yaşlanma belirtileri olanlar hem migren ağrıları yaşayanlar hem de diş gıcırdatma nedeniyle yaşadıkları ağrılarla hayat kalitesi düşen hastalar tarafından tercih ediliyor.

Bu nedenle botox uygulama videoları izlenme sıklığı artarken dolgu botox eğitimi süreçlerine başvuru yoğunlaşıyor. Botox eğitim videoları dahilinde anlatılanlardan çok daha fazlasını sunan botox kursları tıp doktorlarına ve diş hekimlerine medikal estetik hekimlik alanında yeni gelişim alanları sunabiliyor.

Botox kullanım alanları, az önce de belirtildiği gibi oldukça geniş. Masseter botoksu ile masseter kası kullanım dışı bırakılabiliyor ve yüzdeki köşeli görünüm azaltılırken yüz konturunda incelme elde edilebiliyor. Masseter kasına yapılan botoks enjeksiyonu aynı zamanda diş gıcırdatma sorunu olanların da ağrılarını azaltıyor.

Botoks yüzdeki ince kırışıklıkların ve derinleşmemiş mimik izlerinin giderilmesinde de oldukça etkili bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkıyor. Tedavi sürecinin başarısında ve güvenliğinde hekimlerin uzmanlığı ön plana çıktığı için botoks kursları yalnızca ülkemizde değil dünya genelinde tıp hekimleri ve diş hekimleri tarafından rağbet görüyor.

Katılım Sertifikanızı Alın!

Botoks eğitimini tamamlayarak katılım sertifikası almaya hak kazanın. Eğitime hemen şimdi başlayın.


Uygulamalı Botoks Eğitimi  | Meducast Eğitim

Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi  | Meducast Eğitim

 

Botox Eğitimini Kimler Alabilir?

Botoks, Botulinum Toksin adı verilen özel bir maddenin yüz gençleştirme, yüz şekillendirme, ağrı yönetimi gibi amaçlarla cilt altına enjeksiyonuna dayanan bir medikal estetik uygulaması olarak tanımlanabilir.

Dolgu botoks eğitimi dahilinde botoks önceliklendirildiğinde bu eğitimin yüz ve cilt anatomisi hakkında bilgi sahibi olan, yüzün estetik yapısını bilen ve uygulama için ehil nitelik taşıyan kişilere katılım hakkı sağlanıyor.

Online Botox Uygulama Eğitimi

Yüz yüze ya da online botoks uygulama eğitimi başvuruları yalnızca tıp hekimleri ve diş hekimleri tarafından gerçekleştiriliyor. Botoks eğitimi başvuru sürecinde katılımcılardan mesleki yeterliliklerle ilgili belgeleri ibraz etmesi talep ediliyor.

Online Botox Uygulama Eğitimi

Botoks uygulama eğitimleri yüz yüze ya da online olarak gerçekleştirilebiliyor. Son birkaç yılımızı etkisi altına alan salgında yepyeni eğitim metotları çıkarken online eğitim sunduğu avantajlar ve sağladığı konforla büyük bir kesim tarafından tercih ediliyor.

Bu nedenle kariyerinde ilerlemek, daha çok hastaya tedavi uygulayarak mesleki gelişimini sürekli hale getirmek isteyen hekimler de online eğitimlerle büyük bir avantaj elde edebiliyor.

Gün içerisinde yoğun iş temposundan mesleki gelişimi için yeterince zaman bulamayan, eğitim almak istediği uzmanların eğitimlerinin düzenlendiği lokasyonlara gitme imkanı olmayan, evinin sunduğu güvenli ve huzurlu ortamda botox eğitimi almak isteyen hekimler için online botoks uygulama eğitimi büyük bir fırsat olarak nitelendirilebiliyor.

Botoks Uygulama Eğitimi Fiyatları

Botoks uygulama eğitimi fiyatları eğitimin süresine, kapsamına, eğitimin düzenleneceği yere ya da online olup olmayacağına ve  eğitmenin beklediği ücrete göre değişiklik gösterebiliyor. Bu kapsamda online botoks uygulama eğitimleri maliyet avantajı da sunarak tercih sırasında yaşanabilecek ikilemleri azaltıyor.

Botoks uygulama eğitimi duyuruları yapıldığı takdirde hem eğitim süresi hem eğitim içeriği hem de eğitim fiyatları hakkında bilgi edinilebiliyor.

Meducast Online Botox Eğitimi Avantajları

Meducast tarafından alanında uzman eğitmenlerle online olarak düzenlenen botox eğitimleri mesleki gelişimlerine konforlu bir şekilde katkı sunmak isteyen hekimler için organize ediliyor.

Botoks uygulama videoları ve botox eğitim videoları yüz yüze kurslardan farklı olarak tarafımızca düzenlenen online botox kursları katılımı sağlandığında istenildiği zaman yeniden izlenebiliyor.

Çağımız yeniliklere ayak uydurma ve bu amaca en konforlu şekilde ulaşma çağı! Online botoks eğitimlerimiz daha çok hastaya daha iyi ve kaliteli hizmet sunarak alanında ilerlemek isteyen hekimlerimizin ihtiyaçlarına yönelik kurgulanıyor.

Diğer Estetik Cerrahi Eğitimlerimiz  İçin Tıklayınız

Bizi Instagram'da Takip Edin

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat
Ücretsiz
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
Bu eğitimde ergonomi kavramı ve iş yerinde ergonomik düzenlemeler, çalışanların karşılaşabileceği kas-iskelet sistemi sorunları ve bunların önlenmesine yönelik tedbirler anlatılacaktır.
1 Saat
Kanser Tarama Testleri ve Erken Tanı
Bu eğitimde; kanserli hücrelerin tarama testleriyle erken teşhis edilmesinin hem hasta hem de tedavi üzerindeki etkileri anlatılacaktır. Rahim ağzı, meme, kolon ve rektum kanserlerinin erken teşhisinin önemine değinilecektir.
1 Saat