22.09.2021

Dolgu Eğitimi

Son yıllarda hem kadınların hem de erkeklerin yaşlılık belirtilerini azaltmak, daha hacimli yanaklara ve dudaklara sahip olmak, yaşlanma ile birlikte yüzde meydana gelen hacim kayıplarını gidermek için en çok tercih ettiği medikal estetik uygulamaları arasında dermal dolgu uygulamaları da yer alıyor.

Cilt ile uyumlu içeriğe sahip olan dermal dolgular hızlı sonuç vermesi, etki süresinin göreceli olarak uzun olması ve kullanım alanı çeşitliliği ile hekimlerin de giderek daha çok ilgi gösterdiği uygulamalar arasına giriyor.

Medikal estetik alanındaki tüm bu değişimler ve alana gösterilen ilgi de dermal dolgu kursu başvurularını artırıyor. Dolgu eğitimleri kapsamı dolgu botox eğitimi olabileceği gibi yalnızca dolgu kursu olarak da organize edilebiliyor. Botoks ve dolgu kursu için gösterilen ilginin yoğunluğunu online dolgu eğitimi organizasyonlarını da beraberinde getiriyor.

Dolgu Eğitimini Kimler Alabilir?

Dolgu eğitimini alabilmek için temel şart tıp hekimi ya da diş hekimi olmaktır. Cilt ve yüz anatomisine hakim olunması, eğitimler sırasında bu konulara değinilecek olsa da esastır. Dolgu, botoks ve mezoterapi gibi uygulamaların işinin ehli olmayan, eğitim almamış ve uzmanlığa sahip bulunmayan kişiler tarafından yapılması ne yazık ki istenmeyen sonuçlara yol açabilmekte ve hasta sağlığını tehdit edebilmektedir. Bu nedenle dolgu eğitimi başvuruları sırasında hekimlik ile ilgili belgelerin ibraz edilmesi gereklidir.

Dolgu eğitimleri detayları belli olduğunda dolgu eğitiminin süresi, eğitimi verecek hekim, eğitimin fiyatı, katılımcıların ibraz etmeleri gereken belgeler ve eğitimin katılımcı sayısı gibi detaylar açıklanacaktır.

Online Dolgu Eğitiminin Süresi Ne Kadardır?

Online dolgu eğitimi süresi, eğitim kapsamı ile doğrudan ilişkilidir. Kullanılan dolgu malzemelerinden dolgu uygulaması yapılacak bölgelerin anatomisine kadar katılımcılar için doyurucu bir içerik hazırlanır. Süre ile ilgili en kesin bilgilerin edinilebilmesi adına online dolgu eğitimi başvurularının açıklanması gerekir. Süre dahil olmak üzere katılımcıların merak ettiği tüm soruların yanıtları eğitim duyuruları sırasında açıklanacaktır.

Dolgu Eğitimi Fiyatları

Dolgu Eğitimi Fiyatları

Dermal dolgu kursu fiyatlarını belirleyen birçok farklı faktörün bulunur. Fiyat bilgisi dahil olmak üzere eğitim hakkındaki tüm detayları eğitim duyurusu esnasında katılımcı adayları ile paylaşılır. Böylece mesleki olarak ilerlemek için dolgu yapma yetkinliği kazanmak isteyen hekimler soru işaretlerinin tamamının yanıtlarını almış olurlar.

Dolgu eğitimi fiyatları söz konusu olduğunda yüz yüze dolgu eğitimleri ve online dolgu eğitimleri arasında farklılık olduğu ifade edilebilir. Fiziksel bir mekana bağlı kalmadan, ev konforunda ve pandemi etkilerinden uzak online dermal dolgu kursları hem ekonomik hem konforlu hem de verimli bir ilerleme fırsatı sağlar.

Meducast bünyesinde düzenlenen tüm medikal estetik uygulama eğitimlerinde olduğu gibi dolgu eğitimleri sayesinde de birçok hekim hastalarına sunduğu tedavi seçeneklerini genişletmenin avantaj yaşar.

Meducast Dermal Dolgu Kursu Avantajları

Meducast dolgu kursları online olarak düzenlenir. Hekimlerin gün içerisindeki yoğunluklarının ve eğitim almak istedikleri uzmanlardan yüz yüze eğitim almanın zorluğu düşünülerek organize edilen online botox ve dolgu kursu hekimlerimize zaman kazandırırken gelişim için geniş bir özgürlük sunar.

Alanının öncü isimlerinden alınabilen tüm eğitimlerimiz sırasında eğitmenlerimize anlık soru sorulabilir ve eğitim videolarına eğitim sona erse de erişme imkanı bulunur. Meducast “Eğitimlerim” modülüne giriş yapıldığında geriye dönük alınan tüm eğitim videolarına erişim sağlanabilmesi soru işaretlerinin giderilmesi ve bilgilerin taze tutulması adına kritik bir avantaj sunar. Meducast olarak gelişimin mümkün ve mutlak önemli olduğu gerçeğinin farkındayız, bu nedenle kariyerinde ilerlemek isteyen hekimlerimize fayda odaklı, konforlu ve sürdürülebilir çözümler sunuyoruz.

Diğer Estetik Cerrahi Eğitimlerimiz  İçin Tıklayınız

Bizi Instagram'da Takip Edin

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!