24.03.2022

Estetik Dolgu ve Botox Uygulamaları

Uygulamalı Botoks Eğitimi
Uygulamalı Botoks Eğitimi: A'dan Z'ye Botoks teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat
Yüz Estetiğinde Minimal İnvaziv İşlemlerin Kombine Kullanımı
Bu eğitimde; yüz bölgesine uygulanan minimal invaziv estetik işlemlerinde en sık kullanılan botoks, dolgu, ip askılar, bunların kombinasyonları, bu kombinasyondaki zamanlamaların hem işlemin başarısına hem de hasta memnuniyetine direkt etkileri, bu kombinasyonlarda hasta seçimi ve hastaya göre yaklaşımlar örneklerle incelenecektir.
1 Saat

Yaş alma başta olmak üzere çeşitli nedenlerle yüz ovalinde sarkmalar, ince çizgilenmeler ve kırışıklıklar meydana gelebilir. İnce çizgilerin tedavisi ve derin kırışıklıkların daha az belirgin hale getirilmesi için botox; cildin sıkılaşması, nemlenmesi ve yukarı doğru bir kaldırma etkisiyle yüz konturunun şekillendirilmesi için dermal dolgu yöntemlerine başvurulabilir.

Estetik dolgu prosedürüyle zaman içinde ciltte azalan dokuların yerlerine geri koyulması amaçlanır. Bu aşamada hyalüronik asit, destek dokusu görevi gördüğünden çok önemlidir. Ciltte doğal olarak bulunmasına karşın zamanla azalan hyalüronik asit, kolajen ve elastin kaybıyla ciltte çizgilenme, kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Aynı zamanda mimik kaslarının aşırı kullanımı da bu süreci hızlandırabilir. Dünya genelinde en sık uygulanan medikal estetik prosedürlerden biri olan botoks mimik kaslarını geçici olarak devre dışı bırakır. Çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesini ya da görünümünün hafifletilmesini sağlar.

Katılım Sertifikanızı Alın!

Botoks eğitimini tamamlayarak katılım sertifikası almaya hak kazanın. Eğitime hemen şimdi başlayın.


Botoks Eğitimi | Meducast Eğitim

Botoks Eğitimi

Botoks eğitimi genel olarak botoks uygulaması ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını hekimlere sunmayı amaçlar. Botoks eğitiminde katılımcılar; yüz ve cilt anatomisi, botulinum toksinin özellikleri, nasıl çalıştığı, olası yan etkileri ve bunların önlenmesi için alınması gereken önlemler, uygulama teknikleri, uygulama sonrası süreç, ürünün hazırlanması ve saklanması için gereken koşullar başta olmak üzere pek çok konu hakkında bilgilendirilirler.

Dermal Dolgu Kursu

Dermal dolgu kursu kapsamında katılımcılara hem teorik hem pratik uygulama eğitimi verilir. Botoks eğitiminde olduğu gibi dermal dolgu kursları da bu konu hakkında bilgisini artırmak isteyen tıp doktorlarına yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu nedenle tıp doktoru olmayanların botoks ve dermal dolgu kurslarına katılmaları söz konusu değildir.

Botox & Dermal Dolgu Eğitim Ücretleri

Botox ve dermal dolgu eğitim ücretleri eğitimin içeriğine, süresine, online ya da yüz yüze olup olmayacağı gibi belli başlı etkenler doğrultusunda belirlenir. Botox uygulama eğitimi isteğe bağlı olarak yüz yüze ya da online gerçekleştirilebilir.

Uygulamalı Botoks/Dolgu Kursları

Uygulamalı botoks/dolgu kurslarına yalnızca tıp doktorları katılabilirler. Bu konuda hizmet veren ya da bu konuyla ilgilenen doktorların bilgilendirilmesi amacıyla uygulamalı botoks/dolgu kursları gerçekleştirilebilir. Botoks eğitimi ve dermal dolgu kursu teorik ve uygulamalı bölümleri içerir. Teorik eğitimler katılımcıların tamamına eş zamanlı olarak verilmekle birlikte uygulamalar genellikle küçük gruplar halinde gerçekleştirilir.
 

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat
Ücretsiz
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
İş Yeri Ergonomisi, Çalışanlarda Kas-İskelet Sistemi Sorunları ve Önlenmesi
Bu eğitimde ergonomi kavramı ve iş yerinde ergonomik düzenlemeler, çalışanların karşılaşabileceği kas-iskelet sistemi sorunları ve bunların önlenmesine yönelik tedbirler anlatılacaktır.
1 Saat