Panele Git

10.05.2022

İp Askı ile Yüz Gerdirme Nedir? Avantajları Nelerdir?

Uygulamalı Botoks Eğitimi
Uygulamalı Botoks Eğitimi: A'dan Z'ye Botoks teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat
Ücretsiz
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Bu eğitimde katılımcılar; yüz anatomisine farklı bir açıdan bakabilmek için fonksiyonel ve yapısal açıdan anatomiyi öğreneceklerdir. Gerek medikal, gerekse cerrahi estetik işlemlerde yüzün yapısal olarak değişiminin fonksiyonel kullanımını çok önemlidir. Yüzde yapılacak tüm müdahaleler bu açıdan değerlendirilmeli ve planlama bu açıdan yapılandırılmalıdır. Altın oran estetikte yüzün matematiksel denklemini veren objektif kriterleri belirleyen bir formüldür. Altın oran olmadan estetikten bahsetmek mümkün değildir. Yüzde altın oranın hesaplanması ve altın orana göre yüzün yapılandırılması bu eğitimin temel amacıdır.
1 Saat

İp askı yüz germe son zamanlarda giderek popülerlik kazanan bir ameliyatsız yüz germe prosedürüdür. Yaş alma başta olmak üzere genetik, beslenme yanlışları, cilt bakımının ihmal edilmesi ve UV ışınlarına maruziyet gibi çeşitli etkenlere bağlı olarak zaman içinde ciltte derin kırışıklıklar, sarkmalar ve gevşemeler oluşması doğaldır. Yüzündeki görünümden estetik olarak hoşnut olmayan, yüz gerdirme yaptırmak isteyen ancak cerrahi prosedürleri tercih etmeyen ya da yüzündeki sarkmalar yüz germe ameliyatı için yeterince fazlalaşmayan kişiler için etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntemdir.

İp Askı ile Yüz Germe Nedir? Ne İşe Yarar?

Bakımlı, güzel ve genç bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar ve erkeklerde ip askı ile yüz germe ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilebilir. Cilde kaybedilen esnekliğin geri kazandırılmasını sağlayan ve güvenilirliği ile ön plana çıkan bu yöntemde özel ipler kullanılarak yüz bölgesindeki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi mümkündür. İp askı ile yüz germe yaş almanın da etkisiyle yüz bölgesinde ortaya çıkan olumsuzlukları gidermek ve yüzde lifting etkisi oluşturmak yoluyla genç bir görünüm elde etmektir.

 

İp Askı Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

İp askı yöntemi yaşlanma durumunda yüzünde meydana gelen deformasyonları plastik cerrahi kapsamında yüz germe operasyonu yapılmaksızın gidermek ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen bireylere uygulanabilir.

30’lu yaşlarla birlikte genellikle yüz bölgesindeki hyaluronik asit ve kolajen miktarında azalma buna bağlı olarak da ciltte kırışıklık oluşumu başlar. Bu kırışıklıkların kontrol altına alınmaması halinde zaman içinde derin kırışıklıklar ve sarkma ile karşı karşıya kalınır. İp askı yöntemi ciltteki sarkmaların yukarı doğru kaldırılması ve daha genç bir görünüme kavuşulması amacıyla 30 ila 65 yaş aralığındaki bireylere uygulanabilen bir prosedürdür.

 

İp Askı Yöntemi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

İp askı yöntemi; yüzde elmacık kemikleri, çene altı, kaşlar, yanaklar, boyun ve yüzün oval bölümlerine uygulanabilir.

Bunların yanı sıra vücuttaki göğüsler, kollar, kalçalar ve bacaklar gibi bölgelere de ip askı yönteminin uygulanması mümkündür.

 

Her Cilt İçin İp Askılama Yöntemi İşe Yarar mı?

İp askılama yöntemi ile her ciltte etkili sonuçlar alınamaz. İp askılama yöntemi uygulanacak olan kişideki cilt sarkmaları çok ileri düzeyde olmamalıdır. Eğer kişinin cildinde aşırı derecede sarkma ve iyice yerleşmiş derin çizgiler varsa ip askılama yöntemi için uygun bir aday olarak kabul edilmesi söz konusu olmaz.

 

İp Askı Uygulaması Avantajları

İp askı uygulaması cerrahi bir işlem olmadığından cerrahi yolla yapılan yüz germe operasyonuna göre çok daha konforlu ve uzun iyileşme süresi gerektirmeyen bir yöntemdir. Kaslar üzerinde olumsuz bir etki yaratılmadığından bireyin doğal mimiklerini koruması sağlanır. Kaşlardaki düşmenin giderilmesiyle bakışların eski ifadesini kazanması mümkün olur.

İp askı uygulaması sonucunda, çeşitli nedenlere bağlı olarak hatlarını kaybetmiş durumdaki yüz ovalinin yeniden ortaya çıkarılır ve elmacık kemiklerinin belirginleştirilir. Yüz yapısına daha genç bir görünüm kazandırılmasıyla uygulama yapılan kişi için adeta zaman geri alınmış olur.

İp askı uygulamasında kullanılan medikal ipler çevresinde kolajen üretiminin tetiklenmesi ile cilt parlaklık kazanarak yenilenir ve daha diri bir görünüme kavuşur.

Hastanın ip askı uygulaması sırasında acı ya da ağrı hissetmesi söz konusu olmadığından son derece konforlu bir işlem olarak kabul edilir. Cerrahi operasyonlardan farklı olarak hasta günlük yaşantısına kesintisiz bir şekilde devam edebilir. Uygulama sırasında cerrahi kesi yapılmadığından iz kalma riski bulunmaz.

 

İp Askı Yöntemi Nasıl Uygulanır?

İp askı yöntemi lokal anestezi ya da sedasyon altında, yaklaşık 45 ila 60 dakika arasında gerçekleştirilir. Tedavi edilerek daha genç bir görünüm kazandırılmak istenilen bölgeye, insan vücuduyla biyolojik olarak uyumlu olan medikal ipler yerleştirilmekte ve genellikle iplerin deri altına kulak üzerinden yerleştirilmesi tercih edilmektedir. Bu sayede izler saçlı deriye gizlenmekte ve uygulama sonrası gözle görülür bir iz kalmamaktadır. Yerleştirilen medikal ipler gerilerek yüzde istenilen lifting etkisi ve simetri sağlandıktan sonra medikal iplerin sabitlenmesiyle prosedür tamamlanır.

 

İp Askı Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İp askı uygulama sonrası kişinin sosyal hayatında bir kesinti olmamakla birlikte birkaç gün istirahat edilmesi önerilir. Uygulamayı izleyen birkaç gün yüzüstü yatılmamalı, çene hareketleri mümkün olduğunca azaltılmalı, cildi ovuşturmaktan ve masaj yapmaktan kaçınılmalıdır. Aynı zamanda yüz yıkama esnasında yalnızca yukarı doğru hareketler uygulamaya özen gösterilmelidir.

 

İp Askılama Yöntemi Ağrılı Bir İşlem midir?

İşlem lokal anestezi ya da sedasyon altında yapıldığından herhangi bir ağrıya ya da acıya neden olmaz.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat