Panele Git

05.04.2022

Medikal Estetik Hekimliği

Uygulamalı Botoks Eğitimi
Uygulamalı Botoks Eğitimi: A'dan Z'ye Botoks teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat
Ücretsiz
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Bu eğitimde katılımcılar; yüz anatomisine farklı bir açıdan bakabilmek için fonksiyonel ve yapısal açıdan anatomiyi öğreneceklerdir. Gerek medikal, gerekse cerrahi estetik işlemlerde yüzün yapısal olarak değişiminin fonksiyonel kullanımını çok önemlidir. Yüzde yapılacak tüm müdahaleler bu açıdan değerlendirilmeli ve planlama bu açıdan yapılandırılmalıdır. Altın oran estetikte yüzün matematiksel denklemini veren objektif kriterleri belirleyen bir formüldür. Altın oran olmadan estetikten bahsetmek mümkün değildir. Yüzde altın oranın hesaplanması ve altın orana göre yüzün yapılandırılması bu eğitimin temel amacıdır.
1 Saat

Tıp alanındaki ilerlemeler sayesinde pek çok estetik müdahale cerrahi işleme gerek kalmadan ve minimal risklerle gerçekleştirilebilmektedir. Kadınların ve erkeklerin büyük ilgi gösterdiği medikal estetik uygulamalar ameliyat gerektirmemesi, kolay ve pratik uygulanması, iyileşme sürecinin hızlı ve konforlu olması gibi nedenlerden dolayı giderek artan bir popülerliğe sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KURSLAR:

 

Medikal Estetik Hekimi Yetkileri Nelerdir?

Medikal estetik hekimleri; botoks ve dolgu uygulamaları, cilt gençleştirme, kök hücre tedavisi, PRP, göz altı ışık dolgusu, mezoterapi gibi pek çok prosedürü uygulayabilirler.

 

Kimler Medikal Estetik Yapabilir?

Medikal estetik yalnızca ilgili alanlarda uzmanlaşmış tıp doktorları tarafından yapılabilir. Medikal estetik uygulamaları ülkemizde geçerli yasal mevzuat kapsamında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ya da Dermatoloji alanlarında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılabilmektedir.

 

Medikal Estetik Sertifikası Kimlere Verilir?

Medikal estetik sertifikası bu alandaki eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan tıp doktorlarına verilebilir.

 

Medikal Estetik Uzmanı Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Medikal estetik uygulamalar yapan tıp doktorları genellikle medikal estetik hekimi ya da medikal estetik doktoru olarak anılırlar. Ancak, medikal estetik uzmanlığı ya da medikal estetik hekimliği ile ilgili olarak ülkemizdeki tıp fakültelerinde özel bir eğitim programı yoktur. Medikal estetik uzmanı olmak için tıp fakültesini başarıyla tamamlamak temel şarttır.

 

Medikal Estetik Sertifikası Nasıl Alınır?

Medikal estetik eğitimine, medikal estetik prosedürler yapmak isteyen tüm hekimlerin katılması mümkündür.

 

Online Medikal Estetik Eğitimi/Kursu

Pandemi süreci toplumlarda pek çok alışkanlığı değiştirmiş ve bunların doğal bir sonucu olarak pek çok sektör dijitalleşme yolunda önemli atılımlarda bulunmuştur. Daha önce ağırlıklı olarak yaşam konforunun artırılması amacıyla kullanılan dijital dünyadaki yenilikler bu süreçte pek çok alanda olduğu gibi eğitim hizmetlerinin de farklılaşmasını sağladı ve online eğitim planlamalarında önemli bir artış yaşandı. Özellikle hekimlerin kendilerini sürekli olarak geliştirmesinin ve sektörel gelişmeleri takip etmesinin zorunlu olması, pandemi döneminde online sağlık eğitimlerinin hız kazanmasının en önemli nedenidir. Bu sayede tüm sağlıkçılar, online sağlık eğitim platformu Meducast’i kullanarak sağlık alanındaki gelişmeleri diledikleri yerden ve diledikleri zaman diliminde takip etme imkanını elde ettiler. Online medikal estetik eğitimi de bu süreçte başlayan sağlık eğitim hizmetlerinden biridir.

 

Medikal Estetik Kursu Ücretleri

Medikal estetik kursu ücretleri; kursun kapsamına, ne kadar süreceğine, yüz yüze mi online mı olacağına ve birçok farklı etkene göre belirlenir.

 

https://shgm.saglik.gov.tr/TR,19814/medikal-estetik-sertifikali-hekimlerin-uygulama-yetkisi-hakkinda-duyuru.html

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat