Panele Git

22.09.2021

Mezoterapi Eğitimi

Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat

Son yılların en gözde medikal uygulamalarının başında gelen mezoterapi, dünyanın birçok bölgesinde birçok farklı tıbbi alanda kullanılan bir tedavi yöntemi olma niteliği taşıyor. Uygulama hem düşük dozlarda bitkisel hem de farmakolojik ilaçların hedef bölgeye özel, küçük enjektörler yardımıyla enjekte edilmesine dayanıyor.

Yan etkisinin minimal düzeyde olması, etki mekanizmasının gücü ve kullanım alanının genişliği mezoterapi uygulamasının yaygınlaşmasının da en önemli nedenlerinden. Mezoterapi kursu İstanbul ilinde sıklıkla rağbet görürken değişen şartlar online mezoterapi kursu alternatiflerinin de ön plana çıkmasıyla sonuçlanıyor.

Sertifikasız ya da sertifikalı mezoterapi kursu organizasyonları sayesinde alanında uzman hekimlerin faaliyetleri genişlerken mezoterapi yaptırmak isteyenler için de sağlıklı seçim yapabilecekleri uzmanlara erişim kolaylaşıyor.

Mezoterapinin özellikle cilt yenilenmesi, cilt gençleştirilmesi gibi etkilerinin olması ve mezoterapi kokteyllerinin kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanması gerekliliği yüz yüze ya da online mezoterapi kursu katılımı için katılım şartlarının önem kazanmasına yol açıyor.

Estetik Cerrahi Eğitimlerimiz Görmek İçin Buraya Tıklayın

 

Mezoterapi Eğitimini Kimler Alabilir?

“Mezoterapi eğitimini kimler alabilir?” sorusu sıklıkla merak ediliyor. Ancak bu sorunun yanıtlarından önce mezoterapi tedavisinin uygulanma şartları hakkında farkındalığın yükseltilmesi gerekli.

Günümüzde mezoterapi tedavisi alarak daha genç ve canlı bir cilde kavuşmak isteyenlerin bu uygulamanın Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı uygulama merkezlerinde ve ünitelerde, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı tabip ve diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğinin bilmesi yanlış ve hatalı uygulamaların önüne geçilmesini sağlıyor.

Bu kapsamdan bakıldığında Mezoterapi kursu İstanbul başvuruları yapmak isteyenlerin tabip veya diş hekimi olması şartı arandığını ifade edebiliriz.

Mezoterapi Eğitimini Kimler Alabilir?

Mezoterapi eğitimlerine katılmak için katılımcıların hekim veya diş tabibi olması gerekliliği eğitim öncesi başvuru için gerekli evrakların ibraz edilmesini gerektirir.  

Online Mezoterapi Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Online mezoterapi kursu kapsamı doğrultusunda planlanan eğitimlerdir. Alanında öncü isimlerin öncülüğünde gerçekleştirilen online mezoterapi eğitimleri duyuruları kapsamında eğitime katılım şartları, eğitimin kapsamı, eğitmen ve eğitim süresi gibi değişkenler hakkında detaylı bilgi aktarılacaktır.

Pandemi ile birlikte içerisinde bulunduğumuz geçiş sürecinin sosyal ilişkilerimizde ve yaşam tarzımızda meydana getirdiği değişiklikler, farkına vardığımız gerçekler doğrultusunda kursların online olarak düzenlenmesi ile birçok avantajı eş zamanlı yaşayabiliyoruz.

Zaman yokluğu, güvenlik endişesi ya da fiziksel eğitimlere katılım durumunda karşılaşılması muhtemel zorlukların geride bırakılmasını sağlayan online mezoterapi kursları ile hekimlerimizin ve diş hekimlerimizin gelişim alanlarını belirlemesi ve bu doğrultuda efektif adımlar atmaları mümkün oluyor. Online çağa ayak uydururken aynı zamanda mesleki gelişimlerin de konforlu bir şekilde sürdürülmesi ile kariyer olanaklarında artış elde etmek kolaylaşıyor.

Mezoterapi Eğitiminin Fiyatları

Mezoterapi eğitiminin fiyatları birçok farklı unsurdan etkilenebiliyor. Eğitimin fiziksel bir ortamda olup olmayacağı, diğer bir deyişle yüz yüze mi online mı olacağı, eğitimin kapsamı, eğitimin süresi, eğitmen olarak etkinliğe katılacak hekimin ücretlendirme beklentisi gibi değişkenler sertifikasız ya da sertifikalı mezoterapi kursu fiyatları üzerinde değişime neden olabiliyor.

Mezoterapi eğitimleri başvuruları açıldığı dönemlerde eğitim ücretleri, eğitim süresi, mezoterapi kursu kapsamı ve eğitimin nasıl düzenleneceği ile ilgili birçok bilginin duyurusu da eş zamanlı gerçekleştiriliyor.

Meducast Mezoterapi Eğitimi Avantajları

Sunduğu tedavi alternatiflerini genişleterek daha çok hastaya ulaşmak ve mesleki olarak donanımını artırmak isteyen hekimler ve diş hekimlerinin katılım sağlayabileceği mezoterapi eğitimleri kariyer basamaklarının daha sağlam adımlarla çıkılmasını kolaylaştırıyor.

Meducast uzmanlığı ile alanında öncü hekim eğitmenler tarafından düzenlenen online mezoterapi kursları hem zaman kazandırıyor hem de konfor artırıyor. Eğitim esnasında eğitmene anlık sorular sorulabiliyor ve katılım sağlanan tüm eğitim kayıtları sonrası süreçte de “Eğitimlerim” başlığından ulaşılabiliyor.

Böylece hem verimli bir öğrenme hem de sonrasında gerçekleştirilmesi mümkün geri dönüşlerle mezoterapi tedavileri hakkında nitelikli bilgiye erişim sağlanıyor.

Bizi Instagram'da Takip Edin

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat