22.09.2021

Mezoterapi Eğitimi

Son yılların en gözde medikal uygulamalarının başında gelen mezoterapi, dünyanın birçok bölgesinde birçok farklı tıbbi alanda kullanılan bir tedavi yöntemi olma niteliği taşıyor. Uygulama hem düşük dozlarda bitkisel hem de farmakolojik ilaçların hedef bölgeye özel, küçük enjektörler yardımıyla enjekte edilmesine dayanıyor.

Yan etkisinin minimal düzeyde olması, etki mekanizmasının gücü ve kullanım alanının genişliği mezoterapi uygulamasının yaygınlaşmasının da en önemli nedenlerinden. Mezoterapi kursu İstanbul ilinde sıklıkla rağbet görürken değişen şartlar online mezoterapi kursu alternatiflerinin de ön plana çıkmasıyla sonuçlanıyor.

Sertifikasız ya da sertifikalı mezoterapi kursu organizasyonları sayesinde alanında uzman hekimlerin faaliyetleri genişlerken mezoterapi yaptırmak isteyenler için de sağlıklı seçim yapabilecekleri uzmanlara erişim kolaylaşıyor.

Mezoterapinin özellikle cilt yenilenmesi, cilt gençleştirilmesi gibi etkilerinin olması ve mezoterapi kokteyllerinin kişinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanması gerekliliği yüz yüze ya da online mezoterapi kursu katılımı için katılım şartlarının önem kazanmasına yol açıyor.

Mezoterapi Eğitimini Kimler Alabilir?

“Mezoterapi eğitimini kimler alabilir?” sorusu sıklıkla merak ediliyor. Ancak bu sorunun yanıtlarından önce mezoterapi tedavisinin uygulanma şartları hakkında farkındalığın yükseltilmesi gerekli.

Günümüzde mezoterapi tedavisi alarak daha genç ve canlı bir cilde kavuşmak isteyenlerin bu uygulamanın Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı uygulama merkezlerinde ve ünitelerde, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı tabip ve diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğinin bilmesi yanlış ve hatalı uygulamaların önüne geçilmesini sağlıyor.

Bu kapsamdan bakıldığında Mezoterapi kursu İstanbul başvuruları yapmak isteyenlerin tabip veya diş hekimi olması şartı arandığını ifade edebiliriz.

Mezoterapi Eğitimini Kimler Alabilir?

Mezoterapi eğitimlerine katılmak için katılımcıların hekim veya diş tabibi olması gerekliliği eğitim öncesi başvuru için gerekli evrakların ibraz edilmesini gerektirir.  

Online Mezoterapi Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Online mezoterapi kursu kapsamı doğrultusunda planlanan eğitimlerdir. Alanında öncü isimlerin öncülüğünde gerçekleştirilen online mezoterapi eğitimleri duyuruları kapsamında eğitime katılım şartları, eğitimin kapsamı, eğitmen ve eğitim süresi gibi değişkenler hakkında detaylı bilgi aktarılacaktır.

Pandemi ile birlikte içerisinde bulunduğumuz geçiş sürecinin sosyal ilişkilerimizde ve yaşam tarzımızda meydana getirdiği değişiklikler, farkına vardığımız gerçekler doğrultusunda kursların online olarak düzenlenmesi ile birçok avantajı eş zamanlı yaşayabiliyoruz.

Zaman yokluğu, güvenlik endişesi ya da fiziksel eğitimlere katılım durumunda karşılaşılması muhtemel zorlukların geride bırakılmasını sağlayan online mezoterapi kursları ile hekimlerimizin ve diş hekimlerimizin gelişim alanlarını belirlemesi ve bu doğrultuda efektif adımlar atmaları mümkün oluyor. Online çağa ayak uydururken aynı zamanda mesleki gelişimlerin de konforlu bir şekilde sürdürülmesi ile kariyer olanaklarında artış elde etmek kolaylaşıyor.

Mezoterapi Eğitiminin Fiyatları

Mezoterapi eğitiminin fiyatları birçok farklı unsurdan etkilenebiliyor. Eğitimin fiziksel bir ortamda olup olmayacağı, diğer bir deyişle yüz yüze mi online mı olacağı, eğitimin kapsamı, eğitimin süresi, eğitmen olarak etkinliğe katılacak hekimin ücretlendirme beklentisi gibi değişkenler sertifikasız ya da sertifikalı mezoterapi kursu fiyatları üzerinde değişime neden olabiliyor.

Mezoterapi eğitimleri başvuruları açıldığı dönemlerde eğitim ücretleri, eğitim süresi, mezoterapi kursu kapsamı ve eğitimin nasıl düzenleneceği ile ilgili birçok bilginin duyurusu da eş zamanlı gerçekleştiriliyor.

Meducast Mezoterapi Eğitimi Avantajları

Sunduğu tedavi alternatiflerini genişleterek daha çok hastaya ulaşmak ve mesleki olarak donanımını artırmak isteyen hekimler ve diş hekimlerinin katılım sağlayabileceği mezoterapi eğitimleri kariyer basamaklarının daha sağlam adımlarla çıkılmasını kolaylaştırıyor.

Meducast uzmanlığı ile alanında öncü hekim eğitmenler tarafından düzenlenen online mezoterapi kursları hem zaman kazandırıyor hem de konfor artırıyor. Eğitim esnasında eğitmene anlık sorular sorulabiliyor ve katılım sağlanan tüm eğitim kayıtları sonrası süreçte de “Eğitimlerim” başlığından ulaşılabiliyor.

Böylece hem verimli bir öğrenme hem de sonrasında gerçekleştirilmesi mümkün geri dönüşlerle mezoterapi tedavileri hakkında nitelikli bilgiye erişim sağlanıyor.

Diğer Estetik Cerrahi Eğitimlerimiz  İçin Tıklayınız

Bizi Instagram'da Takip Edin

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri
Bu eğitimde; günlük hayatı aksatmayan, ağrı ve sızıya yol açmayan, kısa uygulama süresi sayesinde estetik alanında sık tercih edilen ameliyatsız yüz germe işlemleri anlatılacaktır. Yüzün farklı bölgelerinde tercih edilen, farklı etki mekanizmaları gösteren teknolojik yöntemler ile cihazlar hakkında bilgi verilecektir.
3 Katılımcı
1 Saat
Yüz Estetiğinde Minimal İnvaziv İşlemlerin Kombine Kullanımı
Bu eğitimde; yüz bölgesine uygulanan minimal invaziv estetik işlemlerinde en sık kullanılan botoks, dolgu, ip askılar, bunların kombinasyonları, bu kombinasyondaki zamanlamaların hem işlemin başarısına hem de hasta memnuniyetine direkt etkileri, bu kombinasyonlarda hasta seçimi ve hastaya göre yaklaşımlar örneklerle incelenecektir.
0 Katılımcı
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
5 Katılımcı
9 Saat
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Bu eğitimde katılımcılar; yüz anatomisine farklı bir açıdan bakabilmek için fonksiyonel ve yapısal açıdan anatomiyi öğreneceklerdir. Gerek medikal, gerekse cerrahi estetik işlemlerde yüzün yapısal olarak değişiminin fonksiyonel kullanımını çok önemlidir. Yüzde yapılacak tüm müdahaleler bu açıdan değerlendirilmeli ve planlama bu açıdan yapılandırılmalıdır. Altın oran estetikte yüzün matematiksel denklemini veren objektif kriterleri belirleyen bir formüldür. Altın oran olmadan estetikten bahsetmek mümkün değildir. Yüzde altın oranın hesaplanması ve altın orana göre yüzün yapılandırılması bu eğitimin temel amacıdır.
1 Katılımcı
1 Saat
Mezoterapi Eğitimi
Etkinlik araştırmalarında ve iyi yapılmış klinik çalışmalarında da belirtildiği üzere 50 yılı aşkın kullanımına rağmen, son 10 yıldır Avrupa ve Asya'da çok daha yoğun olarak kullanılan mezoterapi uygulamaları konusunda eğitim verilecektir.
1 Katılımcı
1 Saat
Kozmetik Cerrahi Müdahalelerin Hukuktaki Yeri
Bu eğitimde; kozmetik cerrahi alanında yapılan uygulamalardan doğabilecek hukuki uyuşmazlıklar ve çözümleri hakkında bilgi verilecektir. Hasta ve doktora düşen sorumluluklar ile son teknoloji ürünlerinin kullanımına dair hukukun yaklaşımı paylaşılacaktır.
0 Katılımcı
1 Saat
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Katılımcı
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
0 Katılımcı
2 Saat
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
0 Katılımcı
1 Saat