Panele Git

05.04.2022

Saç Ekimi Kursu

Bu kategoride içerik bulunamadı!

Çoğunluklar erkeklerde görülmekle birlikte kadınların da karşı karşıya kaldığı sorunlardan biri olan saç dökülmesi, saç ekimi işlemi ile etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Saç ekimi uzmanı olan ve bu alanda yeterli deneyime sahip olan kişiler tarafından uygulanan prosedür ile en doğal sonuçların alınabilmesi için kişi özelinde planlama yapılmalıdır.

Öğrenmeye Başlayın

Saç ekimini hemen şimdi öğrenin! Eğitimi tamamlayarak katılım sertifikasını almaya hak kazanın.


PRP Tedavisi | Meducast Eğitim

 

Nasıl Saç Ekim Uzmanı Olunur?

Dökülme ya da seyrelme olan bölgelere, donör bölgelerden alınan canlı saç köklerini nakleden kişilere saç ekim uzmanı denilir. Saç ekimi eğitimi alan herkes saç ekim uzmanı olarak hizmet veremez. Saç ekim uzmanı olmak için saç ekimi kursu ile teorik ve pratik eğitim almak yeterli değildir. Saç ekimi doktoru olarak faaliyet gösterecek olan kişiler plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi ya da dermatoloji alanlarında uzmanlaşmış olmalıdır.

 

Kimler Saç Ekimi Yapabilir?

Saç ekimi yapma yetkisi ülkemizde yasal mevzuat dahilinde belirlenmiştir. Bu bağlamda tıp fakültesini bitiren ve doktor olan herkes saç ekimi uzmanı olamaz. Tıp fakültesinde eğitimini tamamlamış, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi ya da dermatoloji alanlarında uzmanlaşmış kişiler saç ekim uzmanı olabilirler. Saç ekimi işleminde başarılı ve doğal sonuçların alınabilmesi için alanında uzman ve alanında deneyimli bir kadro ile hizmet veren klinikler tercih edilmelidir.

 

Saç Ekimi Hemşiresi Ne Yapar?

Saç ekimi hemşiresi, saç ekimi operasyonu sırasında uygulamayı gerçekleştiren doktora yardımcı olur. Saç ekimi uzmanlık gerektiren bir ekip işi olduğundan prosedürde görev alan hekimin, hemşirelerin ve diğer sağlık personellerinin üst düzey yetkinliğe sahip olması zorunludur. Saç ekimi işlemi sırasında hemşireler ve anestezi teknisyeni ya da teknikeri uzman doktorun sorumluluğu altında görev alabilmektedir.

 

Saç Ekim Hemşiresi Sertifikası Nasıl Alınır?

Saç ekim hemşiresi sertifikası almak için uygulamalı eğitim veren kursların başarılı bir şekilde tamamlanması zorunludur. Kurs sürecini başarıyla tamamlayan katılımcılar eğitim süresi sonunda saç ekim hemşiresi sertifikası almaya hak kazanırlar.

Saç ekimi kursuna; tıp doktorları, hemşireler, anestezi teknikerleri, paramedikler, acil tıp teknisyenleri ve ameliyathaneye uygun diğer sağlık personelleri katılabilirler. Pandemi döneminde online saç ekim kursu uygulamaları gerçekleştirilmiş, eğitimler ve sınavlar online olarak gerçekleştirilmiştir.

Bizi @meducast İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz!

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat