Panele Git

22.12.2020

Sağlık Alanında Son Gelişmeleri Takip Etmek

Bu kategoride içerik bulunamadı!

Sağlık alanı teknolojik gelişmelerin en hızlı etki ettiği ve yaygın olarak kullanıldığı alanların başında geliyor. Teknolojinin insan hayatına getirdiği faydaların öncelikli olarak insan sağlığı için kullanılması, bu alanda oldukça yoğun ve hızlı bilgi akışının ortaya çıkmasında etkili oluyor. Sağlık alanındaki gelişmeleri takip edebilmek ise yoğun çalışma programları sebebiyle pek çok uzman için yorucu olabiliyor. Ancak gelişime açık olmak, yenilikleri yakından takip etmek ve her zaman en yeni teknolojilere hakim olmak tıpta uzmanlaşmanın vazgeçilmezlerinden birisi. Hem yeni teknikleri, uygulamaları ve teknolojileri takip edebilmek hem de yenilikçi teknikler ortaya çıkarabilmek için farklı bakış açılarına sahip uzmanlarla bir araya gelmek gerekiyor. Zamanın çok değerli olduğu günümüzde çalışma hayatının yoğunluğu ve bireysel sorumluluklar ön plana çıktığında eğitimlere katılmak, uzmanlarla fikir alışverişi yapmak önemli bir gereksinim olsa da sıkça ertelenen ama yapılacaklar listesinden asla silinmeyen maddeler arasında yer alıyor.

Meducast ile Zamanınız Size Kalsın

Meducast olarak hazırladığımız online eğitim ve kütüphane platformu ile alanında uzman doktorları bir araya getirerek yenilikçi bakış açılarını, son gelişmeleri ve teknikleri yakından takip etmeyi kolaylaştırıyoruz. Zamanın değerinin farkında olarak hazırlanan platformda herhangi bir eğitime katılmak için uzun zaman önceden plan yapmaya, yolda harcanacak zamanı ve enerjiyi düşünmeye gerek kalmıyor. Branşlara, konulara ve ilgi alanlarına göre filtrelenebilen eğitimler arasından seçim yapmak ve Türkiye’nin en başarılı uzmanlarının vermiş olduğu eğitimlere katılmak mümkün. Eğitim programına uyamayanlar için kütüphanesinde yüzlerce içeriği bir araya getiren Meducast, her boş zamanınızı en verimli şekilde değerlendirmeniz için ihtiyaç duyacağınız en kaliteli içerikleri sizlerle buluşturuyor.

Sağlık Teknolojilerini ve Tekniklerini Son Teknoloji ile Yakalayın

Meducast online eğitim platformunda yer alan online veya kayıt edilmiş derslere erişmek için sağlıklı bir internet bağlantısı tek ihtiyacınız olacak. Teknolojinin sunduğu faydaları en iyi şekilde değerlendirmek ve kolay erişilebilirlik sağlayarak eğitimlerin konforunu artırmak için yapılan geliştirmeler sonrasında herhangi bir uygulamaya ya da özel bir sisteme ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz platformda tek yapmanız gereken istediğiniz eğitime karar vermek. Zamanın çok değerli olduğu dünyamızda istediğiniz her an, istediğiniz her yerde Meducast tıp eğitimlerine katılabilirsiniz. Birebir yapılan mentorluk eğitimleri, medikal teknikler için yapılan uygulamalı dersler, interaktif online dersler arasından istediklerinize katılım sağlayabilir, dilerseniz Meducast kütüphanesinde yer alan geçmiş dönemlere ait eğitim videolarına ve bu kütüphaneye özel olarak hazırlanan özel içeriklere aylık ya da yıllık üyelikle erişim sağlayabilirsiniz. Sağlık alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip etmek, Türkiye’nin dört bir yanından platforma katkı ve katılım sağlayan değerli uzmanlarla fikir alışverişinde bulunmak için tek yapmanız gereken Meducast’e üye olmak.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat