Panele Git

21.02.2021

Yeni Dünyada Online Sağlık Eğitimleri

Bu kategoride içerik bulunamadı!

Özellikle pandemi süreciyle insanların alışkanlıkları bir hayli değişti. Bu doğrultuda pek çok sektör dijitalleşme yönünde faydalı adımlar attı. Dünya pandemi ile birlikte yepyeni bir düzenin içerisine girdi ve hayatın devam edebilmesi için herkesin bu düzene hızlı bir şekilde ayak uydurması gerekti. Aslında dijital dünyada yaşanan gelişmeler uzun zamandır insan hayatını daha konforlu ve kolay hale getirmek için kullanılıyordu ancak pandemide doğan zorunluluklar yenilikçi projelerin hız kazanmasına yardımcı oldu.

Türkiye özelinde bakıldığında, genç nüfusun yoğun olması, artan internet penetrasyonu ve evden çalışma düzenine geçen şirket sayısındaki artış ile birlikte çalışanların kendini geliştirmek için arayış içerisinde olmaları da online sistemlerin büyük bir potansiyel olduğunu ortaya koyuyor.

Online sağlik eğitimleri hız kazandı

Teknolojinin insan hayatına getirdiği faydaların öncelikli olarak insan sağlığı için kullanılması, bu alanda oldukça yoğun ve hızlı bilgi akışının ortaya çıkmasında etkili oluyor. Özellikle sağlık sektörü bu adımların başında geliyor. Teknolojide yaşanan gelişmelerin en hızlı ve etkili bir şekilde yansıdığı alan şüphesiz ki sağlık alanı. Tüm dünyada hastalıklara çare bulmak, daha etkili operasyon yöntemleri geliştirmek, kişilerin hem ruhsal hem de fiziksel açıdan kendilerini daha konforlu hissetmelerini sağlamak için çalışmalar yapılıyor. Bu durum aslında pek çok sektör için zamanı verimli kullanma noktasında fayda sağladı. Eski alışkanlıklar, yollarda geçirilen zaman kaybı, yerini online eğitimlere bıraktı.

Sağlik eğitimlerinde yeni bakış açısı

Hekimlerin kendilerini sürekli geliştirmesini zorunlu kılan bu süreçte online sağlık eğitimleri çok önemli bir konumda bulunuyor. Meducast gibi online sağlık eğitimi platformları sayesinde tüm sağlıkçıların, sağlık alanındaki gelişmeleri istedikleri zamanda ve istedikleri yerde takip edebilmesi, kariyerleri için mihenk taşı olacak eğitimlere katılması bu sistemler sayesinde mümkün kılınıyor.

Sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip eden, alanında uzman doktorlar tarafından verilen özelleştirilmiş eğitimleri ile tüm uzmanlara yeni ufuklar açan Meducast online sağlık eğitimi platformu ile dünyanın herhangi bir noktasındayken sağlık alanındaki teknolojik gelişmeler, yeni teknikler ve uygulamalar takip edebiliyor.

Kariyerine yatırım yapmak isteyenler için dijital çözümler

Sağlık alanında ortaya çıkan gelişmeleri takip etmek, alanında popüler ve en bilinen isimler ile interaktif toplantılar yapmak, yeni geliştirilen teknikleri uygulamalı olarak gözlemleme fırsatı bulmak kariyerinde ilerleme amaçlayan her doktorun isteğidir. Bu isteğin gerçekleşmesi ise farklı zamanlarda ve lokasyonlarda düzenlenen seminerlere, konferanslara ve eğitimlere katılmaktan geçer. Günlük hayatın yoğunluğu ve zamanın değeri göz önünde bulundurulduğu zaman aktif bir katılımcı olmak zordur.

Bu platformda alanında otoriteleşen isimlerden eğitim alma imkanının yanı sıra, düzenlediği webinarlar, birebir mentorluk derslerine uygun alt yapısı, geçmiş derslerin, konferansların ve uygulamaların takip edilebildiği kütüphanesi ile sağlık alanında kariyer basamaklarını hızla tırmanmak için ihtiyaç duyulanlar bir arada. Herkesin istediği zaman istediği yerden erişim sağlayabileceği, herhangi bir özel cihaz veya uygulama gereksinimi olmadan katılabileceği online eğitimler, sağlık alanındaki tüm güncel ve yenilikçi bilgilere konforlu bir şekilde erişmeyi sağlıyor. Kolay erişim, konforlu katılım süreci ve hızlı sonuçlar ile online sağlık eğitimi platform, sağlık eğitimlerinin geleceğini oluşturuyor.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat