Dr. Yasin Erdem Akgül

Dr. Yasin Erdem Akgül

Diş Hekimi, Ortodonti

1986 yılında İstanbul’da doğdu, İlk ve orta öğrenimini Ataköy İlköğretim Okulunda ve lise öğrenimini Dede Korkut Anadolu Lisesinde tamamladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.
2011 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Ortodonti eğitimine başlayan Dr. Akgül, doktora eğitimini tamamladıktan sonra akademik alanda çalışmalarını sürdürdü. Tez çalışmalarını “hızlandırılmış ortodontik tedavi” üzerinden yürüttü. 6 yıllık klinik tecrübesinden sonra, özellikle şeffaf plaklarla ortodontik tedavilere yoğunlaştı.

Birçok ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyuma katılmış olup bu kongrelerde
sözlü ve poster bildiri sunumları yapmıştır. Alanında yerli ve yabancı yayınlar ile akademik çalışmalarına devam etmektedir. Türk Ortodonti Derneği ve Avrupa Ortodonti Birliği üyesidir.

2017 yılında İstanbul’a dönerek çalışmalarını burada sürdüren Ortodonti Uzmanı Dr. Yasin Erdem Akgül diş ve çene bozuklukları üzerine Ortodonti tedavisi hizmeti vermektedir.

Kütüphane

Uygulamalı Temel Ortodonti Eğitimi
Uygulamalı temel ortodonti eğitimi, ortodonti alanında temel bilgi ve beceriler kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir. Bu eğitim genellikle ortodonti uzmanlığını tamamlamış veya ortodonti uzmanı olmayı hedefleyen diş hekimlerine yöneliktir. Uygulamalı temel ortodonti eğitimi, genellikle diş hekimlerinin ortodontik tedavilere başlamadan önce katılmaları tavsiye edilen eğitimdir.
Webinar
1:40 Saat