Panele Git

05.04.2022

Medikal Estetik ve Güzellik Uzmanlığı

Uygulamalı Botoks Eğitimi
Uygulamalı Botoks Eğitimi: A'dan Z'ye Botoks teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
1 Saat
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi
Uygulamalı Temel Medikal Estetik Eğitimi: Fonksiyonel Anatomi, Altın Oran, Mezoterapi, Botoks, Dolgu konularında teorik sunum ve vaka videoları ile zengin bir eğitim içeriği.
9 Saat
Ücretsiz
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Medikal Estetikte Fonksiyonel ve Yapısal Anatomi
Bu eğitimde katılımcılar; yüz anatomisine farklı bir açıdan bakabilmek için fonksiyonel ve yapısal açıdan anatomiyi öğreneceklerdir. Gerek medikal, gerekse cerrahi estetik işlemlerde yüzün yapısal olarak değişiminin fonksiyonel kullanımını çok önemlidir. Yüzde yapılacak tüm müdahaleler bu açıdan değerlendirilmeli ve planlama bu açıdan yapılandırılmalıdır. Altın oran estetikte yüzün matematiksel denklemini veren objektif kriterleri belirleyen bir formüldür. Altın oran olmadan estetikten bahsetmek mümkün değildir. Yüzde altın oranın hesaplanması ve altın orana göre yüzün yapılandırılması bu eğitimin temel amacıdır.
1 Saat

Medikal estetik; cildin, vücudun ve yüzün daha estetik bir görünüme kavuşması için farklı teknikler ve prosedürler uygulanarak gerçekleştirilir. Hem kadın hem erkeklere uygulanabilen medikal estetik yalnızca estetik kaygıları gidermekle kalmaz. Aynı zamanda onarıcı ve tedavi edici özellikleri ile de ön plana çıkar. Genel anestezi ve cerrahi gerektirmediğinden hasta açısından son derece konforludur.

Çevrimiçi Medikal Estetik ve Güzellik Uzmanlığı Kursları

İlgili olduğunuz alanlarda kendinizi geliştirmeye başlayın. Çevrimiçi kurslarımızı deneyin.


Yüz Estetiğinde Minimal İnvaziv İşlemlerin Kombine Kullanımı

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemleri

 

Medikal Estetik Kursu

Medikal estetik kursu eğitimleri, Güzellik Uzmanlığı/Estetisyenlik eğitimlerinin ardından verilen master eğitimlerdir. Gerekli eğitim programını tamamlayan uzmanlar bu uygulamaları gerçekleştirme yetkinliğine sahip olurlar. Medikal estetik eğitimi sayesinde alanında yeterli uzmanlığa sahip kişiler yetiştirilebilmektedir. Medikal estetik kursu, kursiyerin mesleğindeki bilgi ve becerilerini kazanacağı yer olduğundan eğitim alınacak kurs titizlikle seçilmelidir.

Medikal Estetik Hekimliği hakkında detaylı bilgi al

 

Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Güzellik uzmanlığı eğitimi, güzellik sektöründe hizmet vermek ya da kendini geliştirmek isteyen kişiler açısından son derece önemlidir. Güzellik uzmanlığı eğitimi kapsamındaki teorik ve pratik eğitimleri başarıyla tamamlayan kişiler profesyonel estetisyen olarak hizmet verebilirler. Medikal Estetik ve Güzellik Uzmanlığı Eğitimi alınan kurumun bu alanda ne kadar deneyimli olduğu, devletle iş birliği olup olmadığı gibi noktalar değerlendirilmelidir.

 

Medikal Estetik ve Güzellik Uzmanlığı Eğitimi

Medikal estetik ve güzellik uzmanlığı eğitimi alan kişiler kendi iş yerlerini açabilmelerinin yanı sıra Usta ve Usta Eğiticilik belgelerini alarak; Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki Eğitim Merkezleri ve Meslek Liselerinde öğretmen gözetiminde sözleşmeli Usta Eğitici olarak hizmet verebilirler. Eğitim sürecini tamamlayan kişiler güzellik ve estetik sektöründeki gelişim ve değişimin sürekliliğinin bilincinde olmalı, sektörel yenilikleri yakından izlemeli ve kendini geliştirmeye devam etmelidir.

 

Medikal Estetik Eğitim Ücretleri

Medikal estetik eğitim ücretleri birçok farklı etken göz önünde bulundurularak belirlenir. Eğitimin yüz yüze mi online mı olacağı, eğitimin süresi ve kapsamı bu etkenler arasında sayılabilir. Ayrıca medikal estetik eğitim ücretlerinin dönemsel olarak farklılık göstermesi de söz konusu olabilir.

 

Estetisyenlik Kurslarına Kimler Katılabilir?

Güzellik sektöründe hizmet vermek ya da kendini geliştirmek isteyen herkes estetisyenlik kurslarına katılabilir. Estetisyenliğin meslek olarak icra etmek isteyen kişi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip olmalıdır. Teorik ve uygulama eğitiminin ardından kursu başarıyla tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kişiler estetisyen olarak mesleki hayatlarını sürdürebilirler.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat