Panele Git

05.04.2022

PRP Tedavisi

Bu kategoride içerik bulunamadı!

PRP tedavisi, PRP veya trombositten zengin plazmanın vücuda enjeksiyon yoluyla uygulanmasıdır. Vücutta iyileşmeyi teşvik etmenin doğal bir yolu olan PRP prosedüründe hastadan belirli bir miktar kan alınarak işlemden geçirilir. Elde edilen trombositten zengin plazma tedavi bölgesine enjekte edilir. Trombositler eski, hasarlı hücreleri bölgeden uzaklaştırırken yeni hücrelerin büyümesini teşvik ederler.

Öğrenmeye Başlayın

Saç ekimini hemen şimdi öğrenin! Eğitimi tamamlayarak katılım sertifikasını almaya hak kazanın.


PRP Tedavisi | Meducast Eğitim

 

PRP Tedavisinin Kullanım Alanları

Estetik ve saç PRP tedavisinin en çok tercih edildiği alanların başında gelir. PRP tedavisinden; yara tedavisi, ortopedi, leke tedavisi ve cilt yenileme konularında yararlanılabilir.

PRP tedavisinin uygulama bölgesinde yenilenme ve canlanma sağlaması, prosedürün kullanım alanlarının giderek artmasının en önemli nedenidir. Estetik amaçlı PRP tedavisi genellikle yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinin, renk kaybının ve cilt solgunluğunun giderilmesi aynı zamanda cildin yenilenmesi için tercih edilir.

 

PRP’i Kimler Yapabilir?

PRP medikal bir prosedür olması nedeniyle yalnızca tıp doktorları tarafından uygulanabilir.

 

PRP Uygulama Eğitimi/Kursu

Platelet Rich Plasma ya da yaygın bilinen adıyla PRP farklı amaçlara yönelik olarak uygulanabilen bir medikal estetik prosedürdür. PRP eğitimi ile katılımcılar PRP konusunda teorik bilgi edinmenin yanı sıra edindikleri bilgileri pratiğe aktarma imkanına da sahip olurlar.

PRP uygulama kursu son yıllarda uygulama alanı giderek genişleyen PRP ile ilgili bilgi ve becerisini artırmayı hedefleyen ve medikal estetik uygulamalarını gerçekleştiren kişiler için düzenlenir. Bununla birlikte ileri seviye bir kurs olan PRP uygulama eğitimi/kursu katılımcıları daha önceden yüz bölgesine enjeksiyonlar konusunda tecrübe sahibi hekimler olmalıdır.

 

PRP Eğitimine Kimler Katılabilir?

Uzman ya da pratisyen tıp doktorları ve diş hekimleri PRP eğitimine katılabilirler. PRP eğitimine katılacak olan kişilerin T.C. Sağlık Bakanlığı Doktor Bilgi Bankası’na kayıtlı olması şartı aranır.

 

Saç Ekim Uzmanları PRP Yapabilir mi?

Saç ekim uzmanı olmak için aranan temel koşul; Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlamak, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ya da Dermatoloji alanlarında uzmanlaşmaktır. Bu nedenle saç ekim uzmanları PRP yapabilirler.

 

Medikal Estetik Hekimleri PRP Yapabilir mi?

Medikal estetik hekimler, tıp eğitimini tamamlamış doktorlar oldukları için PRP yapabilirler.

 

Saça PRP Uygulamasında Püf Noktalar

PRP vücuttaki hücreleri rejenerasyonunu hızlandırabilecek bir yöntemdir. Saça PRP uygulaması saç ekiminden önce ve sonra da uygulanabilir. Tedavinin başarılı olabilmesi için tedavi zamanı doğru şekilde planlanmalıdır. Matlaşan ve kırılgan hale gelen saçlar PRP uygulaması ile güçlendirilebilir.

Daha aydınlık ve sağlıklı gelecekler için

Eğitimin yeni yolunu keşfedin

Teknolojinin hayatımıza getirdiği sonsuz değişikliğe ayak uydurmak, zamanı en iyi şekilde kullanmak, doğru bilgiye uzmanlar aracılığı ile ulaşmak ve istediğin zaman istediğin yerde kendini geliştirmek isterseniz Meducast’in değerli üyeleri arasına katılmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Yaklaşan webinar bulunamadı!
Ücretsiz
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
"Tıpta Eğitici Eğitimi" Semineri
Bu eğitim programında; tıp alanında yürüteceğiniz eğitim-öğretim süreçlerinin başından sonuna kardar her aşamasına ilişkin, sahip olunması gereken temel formasyon becerisine sahip olacak, bir eğitimi; planlama, uygulama ve değerlendirme süreçlerini, eğitim bilimi bulguların göre düzenleyip gerçekleştirebilecek donanıma sahip olacaksınız.
2 Saat
Ücretsiz
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Sağlık Mesleği Mensuplarının Cezai Sorumluluğu
Bu eğitimin amacı katılımcılara; sağlık hukukuna ilişkin temel yasal bilgi ve ilkeleri aktararak, mesleğini icra sırasında karşılaşabileceği hukuki problemlere ilişkin kendisini ve mesai arkadaşlarını koruma ve yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. 
1 Saat
Bebeklerde Tamamlayıcı Beslenme
Bu eğitimin amacı; bebek beslenmesinde temel kurallara bakış, anne sütünün mucizevi içeriği ve bebekler üzerindeki etkisi, ek gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi paylaşımıdır. 
2 Saat
Ücretsiz
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Safra Kesesi Hastalıkları ve Ameliyatı
Bu eğitimin amacı; safra kesesinin yol açtığı hastalıklar, hastalıkların teşhisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatı ve safra kesesi ameliyatı sonrası endikasyonları konusunda tecrübe ve örnek vakaların paylaşımıdır.
1 Saat
Üreme Tıbbında Yenilikler ve Güncel Tedavi Yaklaşımları
Bu eğitimde amaç uzmanlığını alan her hekim ve uzmanlık eğitimi öncesindeki hekimleri; ayaktan polikliniğe başvuruda hastaya hem tedavide zaman kaybı yaşatmayacak hem de doğru tedavi seçeneğine yönlendirebilmektir. Aynı durum gebe hastaların yönetiminde ve doğum için doğru yönlendirilmesinde de geçerlidir. Jinekolojik hastalıklar içerisinde önemli bir yer kaplayan anormal uterus kanamalrının, myoma uteri ve vajinitlerde de klinik yönetim, hastayı doğru zamanda opere etmek ve erken teşhis için çok önemlidir.
1 Saat
Talasemili bebek doğumunun engellenmesi için yapılması gerekenler
Talasemi taşıyıcıyılarının saptanmasıyla, hasta bebek oranlarını düşürmek mümkündür. Bu eğitimde, taşıyıcıların saptanması için tıp uzmanlarının izlemesi gereken adımlar paylaşılacaktır. Hangi ayırıcı tanıları yapmak gerekir? Taşıyıcı nereye yönlendirilmelidir? Evlilik öncesi taramalar ve genetik danışmanlığın taşıyıcıların saptanmasındaki rölü nedir?
1 Saat